نامرئی کردن فایلی که نمیخواین کسی ببینه

برای پسورد گذاشتن برنامه های زیادی هست. ولی میتونین با این روشی که من میگم فایل هایی رو که دوست ندارین کسی ببینه نامرئی کنین. من اینجا از چند تا اسم فرضی استفاده میکنم که شما میتونین این اسما رو عوض کنین. مثلا اینجا میخوایم فایلی با نام mahsa رو توی درایو G بذاریم، طوری که کسی نتونه پیداش کنه. البته اگه این فایل خالی باشه مراحل کار یه کم عوض میشه.
درایو G رو باز کرده و فایل mahsa رو بذارین اونجا. روی اون کلیک راست کنین و Properties رو بزنین. در پنجره ی باز شده،کنار گزینه ی Hidden تیک بزنین و روی OK کلیک کنین. پنجره ای باز میشه که دو گزینه داره. بعد از انتخاب Apply changes to this folder only ،دوباره Ok رو بزنین. میبینین که فایل کمرنگ میشه. اگه پنجره رو بسته و دوباره سراغ درایو G برین، دیگه اثری از این فایل نیست.
حالا از منوی Start وارد Run شده و عبارت Regidit رو تایپ کرده و Enter رو بزنین تا وارد رجیستری بشین. مسیر زیر رو دنبال کنین:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion
/Explorer /Advanced/Folder/Hidden/SHOWALL
بعد از سمت راست پنجره روی CheckedValue دوبار کلیک کرده و در پنجره ی باز شده Value رو از ۱ به ۰ تغییر بدین.
با این کار اگه از My Computer و از منوی View وارد Folder Options شده و به تب View رفته و در قسمت Hidden files and folders، تیک گزینه ی Show hidden files and folders رو بزنین و خارج شده و دوباره برگردین میبینین که این گزینه لغو شده و فایل های شما همیشه به حالت Hidden خواهند موند.
برای اینکه بتونین از این فایل استفاده کنین، باید آدرس اونو توی نوار آدرس بنویسین. مثلا اینجا باید بنویسین:
G:mahsa
برای مرئی کردن دوباره، باید وارد فایل شده و کلیک راست کنین و Properties رو بزنین. در پنجره ی باز شده، تیک کنار گزینه ی Hidden رو بردارین و روی OK کلیک کنین. از پنجره ای باز میشه و دو گزینه داره،Apply changes to this folder only رو انتخاب کنین و دوباره Ok رو بزنین. میبینین که فایل دوباره بر میگرده به حالت اول.

درباره مهسا جنتی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *